08/09/2025
KTM to bol zase zážitok.
KTM mala sútaž o požičanie si motorky cez víkend. (reklamná akcia ZDARMA vraj)
Len pri preberaní Motorky trebalo dať depozit 1000€ ak náhodou sa niečo vážneho stane.
A Stalo sa. Pri preberaní motorky sa zistilo že spodný zámok na zadnom kufri je vylomený /bola tal len diera) ale vraj je to OK. vedia o tom a ten kufor drží aj bez neho. Tak som si prehodil z mojej motorky veci na KTMku a do kufra som dal X-lite 1005 carbón prilbu (cca 700€ + základňa SENA 89€ + pinlock) a išlo sa. mal som stretnutie na Bajkalskej, kde som zistil stratu kufra aj s mojími vecami. Samozrejme som hneď volal do predajni a začal hľadať. Je to úsek cca na max 10min. ale stačilo to na zmenu majiteľa.
Podstatne čo sa udialo pri odovzdávaní
1, malo byť všetko poistené a rátal som že aj veci v kufri za hodnotu cca 800€ ale neboli .
2, predavač bol slušný a chcel mi pomôcť tak, že mi ponúkol náhradnú prilbu za vraj nákupnú cenu. Súhlasil som a dal tam zľavu cca 200€, tak ma mala stáť cca 460€ To mám stratu cca 1260€
3,už pri platení a dohodnutí sa s predavačom, že to takto uzavrieme, tam natancoval šéfko, čo mi oznámil že fajn ale mám zaplatiť aj ten kufor, čo vraj mal hodnotu 360€. a to že je to ích chyba síce uznali, ale aj tak požadoval ho zaplatiť a moja spôsobená škoda ho nezaújma. Pekný prístup , fakt.
Poprosím KTM poškodených podobnými vecami nech ma kontaktujú, nech to pred súdom obháji krepo jeden.