10/04/2022
🇪🇸👉 Ani som sa nenazdal a už sme mesiac v Barcelone! Tento mesiac sme strávili v štvrti Sant Andreu, kde nestretneš žiadneho turistu. Ani nie je dôvod, aby sem chodili, nie je tu nič extra zaujímavé. Na život je to však celkom fajn miesto, bezpečné, ďaleko od turistického ruchu, napriek tomu s reštauráciami, tapas barmi a všetkým, čo človek potrebuje.
Napriek tomu sme tu nemali úplne ten "feeling", za ktorým sme do Barcelony prišli. Do centra, na pláž, či do nejakého krajšieho parku to je síce len 30 - 40 minút hromadnou dopravou, ale zdá sa mi to ďaleko. Radšej chodím pešo, ako sa tlačiť v metre (ktoré je však v Barcelone super). Tak sme náš čas v Sant Andreu nakoniec využili hlavne na to, aby sme našli byt v inej lokalite. Nakoniec sa podarilo nájsť byt, ktorý sa dá opísať ako "not great, not terrible", ale je 15 minút pešo od pláže. Ale o tomto našom novom podnájme ti poviem nabudúce :)
Dnes teda v tejto štvrti trávime posledný deň a ocenil som tunajšie okolie až teraz, keď odpadol nejaký stres a keď je v Barcelone konečne pekné počasie (prvé tri týždne po našom príchode bolo fakt hnusne a bez slnka). Tak som tu ešte na pamiatku cvakol pár fotiek. Pôvodne sme hľadali byt aj tu a keby sme tu náhodou zostali, nebolo by to vlastne až také hrozné :)
PS: Tie pomaranče v uliciach Barcelony nie sú jedlé a sú príliš horké. Ak by si rozmýšľal nad ich kradnutím podobne ako ja :D
---------------
O živote v Barcelone občas aj v storkách na: https://www.instagram.com/peter_cestujposvete/