02/12/2025
"...bemehetsz egy ékszerüzletbe, és az egész életen át gyűjtögetett pénzedből vehetsz valami drága és gyönyörű ékszert, de kevesebb
mint három hónapon belül az örömöd már megfakul, és elkezdesz valami másra vágyni: egy új autóra, a legújabb iPhone-ra, egy nagyobb házra… Végtelen a lista.
Miért így működik az élet?
Azért, mert mint tudod, minden anyagi dolognak ilyen a természete: átmeneti. Tehát a hozzájuk kapcsolódó öröm szintén átmeneti. Pusztán csak árnyéka a boldogságnak.
De mi lelki lények vagyunk. Örök lények. A boldogság pedig lényünk egyik legfontosabb része. Ahogy Arisztotelész mondta: „A boldogság nem az anyagi körülmények velejárója, hanem a lélek sajátossága.” Ezért a valódi boldogság egyáltalán nem azonos az árnyékok hiábavaló kergetésével.
Ha összekapcsolódunk önmagunkkal, valódi lelki azonosságunkkal, felfedezzük azt a boldogságot, mely soha nem halványul, hanem egyre csak növekszik."
"nem az Én fejemből pattant ki ez a gondolat, de nagyon tudok vele azonosulni"