19/03/2024
Ponieważ dziś zostałam wywołana do tablicy i oskarżona o między innymi podwyżki gazu, VATu, paliwa, likwidację gotówki, CBCD, OZE itp. dlatego poniżej podaję program wyborczy KO dla naszej dzielnicy Wesoła.
Kadencji 2024-2029 chcielibyśmy się zająć szczególności:
1. KONTYNUACJA
- sprawną realizacją budowy tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy I Praskiego Pułku
- budową Kulturoteki w Starej Miłośnie
- budową ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Niemcewicza
- budową dróg lokalnych
- przyśpieszeniem prac nad opracowywaniem i uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
2. REALIZACJA DAWNYCH POMYSŁÓW
- budową wielopoziomowego parkingu Park&Ride przy stacji kolejowej w Wesołej
- rozpoczęciem budowy kompleksu sportowego na Groszówce
- przyłączeniem osiedli Centrum, Plac Wojska Polskiego i Stara Miłosna do miejskiej sieci wodociągowej oraz budową sieci kanalizacyjnej na osiedlu Groszówka
- budową nowej głównej siedziby biblioteki publicznej na osiedlu Centrum
- budową nowej siedziby dla przedszkola nr 260 w Starej Miłośnie
3. PODJĘCIE NOWYCH TEMATÓW
- budową ścieżek rowerowych łączących Wesołą z centrum Warszawy: przez osiedle Zielona i Marysin Wawerski aż do węzła Marsa, wzdłuż Traktu Brzeskiego i Płowieckiej, od Granicznej aż to stacji kolejowej w Międzylesiu
-Zielona Wesoła: uchwalenie procedur i rozwiązań prawnych chroniących środowisko naturalne dzielnicy zwłaszcza w procesach inwestycyjnych
- stworzeniem nowoczesnego, stałego targowiska dla naszej Dzielnicy
- pozyskaniem na rzecz Warszawy budynku po dawnym sanatorium MSWiA na potrzeby Centrum Społecznego dla naszej Dzielnicy
- pozyskanie trwałego dostępu do części rekreacyjnej Hipodromu, jako terenu otwartego dla mieszkańców Dzielnicy