Niezależni Operatorzy Stacji Paliw

Niezależni Operatorzy Stacji Paliw Chcemy pod patronatem ASwB być tarczą we wszelkich działaniach niezależnych małych i średnich Realizujemy swoje cele poprzez:

1.

Sieć Stacji Paliw „Delfin” jest wspólnym przedsięwzięciem polskich niezależnych właścicieli dla zachowania niezależnych stacji w rękach rodzimego kapitału i ocalenia polskiego rynku paliw. Niezależni właściciele połączyli swe wysiłki dla ochrony wspólnego i osobistego dorobku celem zapewnienia godnej przyszłości swoim następcom. Przedkładanie organom administracji państwowej i samorządowej rapor

tów, memoriałów, apeli i postulatów dotyczących środowiska małych i średnich przedsiębiorstw w tym niezależnych stacji paliw i przedsiębiorstw je wspierających. Przedkładanie opinii na temat skutków, jakie wywołują lub mogą wywołać określone decyzje rządowe lub samorządowe.
2 Prowadzenie za pośrednictwem ASwB działalności szkoleniowej i informacyjnej.
3. Uczestniczenie oraz organizowanie konferencji, seminariów i innych imprez, których tematyka dotyczy niezależnego biznesu..
4. Organizowanie poprzez ASwB ogólnej promocji i reklamy niezależnych małych i średnich przedsiębiorstw, w tym stacji paliw i przedsiębiorstw je wspierających będących naszą własnością.
5. Nawiązywanie jako ASwB współpracy z dostawcami paliw i innych towarów handlowych, koordynowanie współpracy z dostawcami usług i urządzeń mając na uwadze wymierne, wzajemne korzyści dla właścicieli stacji paliw..
6.Jednoczesne podnoszenie, jakości świadczonych przez siebie usług i utrzymywali je na poziomie nie gorszym niż wspólnie ustalonym.
7. Reprezentowanie wspólnych interesów wobec urzędów oraz instytucji.
8. Reagowanie na planowane zmiany gospodarczo-polityczne, które miałyby jakikolwiek wpływ na warunki prowadzenia działalności. Proponowanie i popieranie zmian, które przynoszą korzyści naszemu działaniu
9. Prowadzenie przez ASwB wspirajacej działalności gospodarczej.

02/10/2018

Zapraszamy wszystkich do polubienia strony Agencja Solidarni w Biznesie, od tej pory cała nasza aktywność zostanie przeniesioną na tamtą stronę.

Jak każdego roku Agencja Solidarni w Biznesie zorganizowała spotkanie Właścicieli Stacji Paliw. Odbyło się ono 08.12.201...
16/02/2017

Jak każdego roku Agencja Solidarni w Biznesie zorganizowała spotkanie Właścicieli Stacji Paliw. Odbyło się ono 08.12.2016 r. w Zgierzu pod Łodzią. Nutą przewodnią konferencyjnej części była uchwalona konieczność wprowadzenia zmian w koncesjach OPC dostosowujących je do nowych definicji paliw. Omówiono rządowe zmiany mające bezpośredni wpływ na prowadzenie stacji paliw. Problematyka zebrania była ”ciężkiego kalibru”. Niestety wielu kolegów było zaskoczonych, dowiadując się o szczegółach nowych regulacji prawnych – związanych z prowadzoną przez nich działalnością.

08/11/2016

Nadal w konsultacjach społecznych


Projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego wykazu paliw ciekłych, których wytwarzanie, magazynowanie lub przeładunek, przesyłanie lub dystrybucja, obrót, w tym obrót z zagranicą, wymaga koncesji oraz których przywóz wymaga wpisu do rejestru podmiotów przywożących

Ukazał się 17.10.2019 w Rządowym Centrum Legislacyjnym

08/11/2016

UWAGA
NA, JAKIE ROZPORZĄDZENIA CZEKAJĄ WŁAŚCICIELE STACJI PALIW POSIADAJĄCY KONCESJĘ OPC
Czekamy na publikację poniższych rozporządzeń Ministerstwa Energetyki na podstawie, których możliwe będzie wystąpienie do URE z wnioskiem o dokonanie zmian w koncesji OPC narzuconych w znowelizowanej ustawie Prawo Energetyczne.
Dokument 1
Projekt rozporządzenia Ministra Energii w sprawie wzoru sprawozdania o podmiotach zlecających usługi magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych i zakresie realizowanych usług.
Istota projektu
Określenie wzoru sprawozdania, które zapewni informacje o funkcjonujących podmiotach na rynku paliw ciekłych.

Dokument 2
Projekt rozporządzania Ministra Energii w sprawie szczegółowego wykazu paliw ciekłych, których wytwarzanie, magazynowanie, przeładunek, przesyłanie, dystrybucja lub obrót, w tym obrót z zagranicą, wymaga koncesji oraz których przywóz wymaga wpisu do rejestru podmiotów przywożących.
Istota projektu
Szczegółowe określenie rodzaju paliw ciekłych z podaniem kodów CN, których obrót podlega koncesji.

Dokument 3
Projekt rozporządzania Ministra Energii w sprawie wzoru sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu.
Istota projektu
Określenie wzoru sprawozdania, które zapewni informacje o funkcjonujących podmiotach na rynku paliw ciekłych.

Dokument 4
Kolumny: 1
Projekt rozporządzenia Ministra Energii w sprawie wzoru informacji o rodzajach i lokalizacji infrastruktury paliw ciekłych.
Istota projektu
Określenie wzoru deklaracji, które zapewni informacje Prezesowi Agencji Rezerw Materiałowych niezbędnej do określenia wysokości opłaty zapasowej.

08/11/2016

BARDZO WAŻNE !!!
Co z koncesją OPC

Informujemy właścicieli stacji paliw posiadających ważną koncesję OPC o obowiązku złożenia wniosku do URE celem dostosowanie posiadanej koncesji do definicji paliw ciekłych zgodnie z nowym Prawem Energetycznym . Wymagane też jest podanie całej obecnej infrastruktury służącej do obrotu wyżej wspomnianych rodzajów paliw i inne….Kto przegapi terminy jego koncesja traci ważność z urzędu bez żadnego powiadamiania.


Kolumny: 1
Do tego konieczna jest publikacja wszystkich przepisów wykonawczych, w szczególności rozporządzeń Ministra Energii dotyczących paliw ciekłych oraz rozporządzeń zawierających wzory stosownych sprawozdań i dokumentów, do składania których zobowiązani będą koncesjonariusze. Aktów wykonawczych jeszcze nie opublikowano. Przewiduje się, że to nastąpi w październiku.
W razie pytań prosimy o kontakt : [email protected] lub tel. 605 850 055 Marek Pietrzak.

29/07/2016

Podwójna oplata za koncesję to skandal
Do Rządu Państwa Polskiego
Podwójna opłata z tytułu udzielonej koncesji za dany rok 2011 to skandal. Ostatnio pojawiły się i pojawiają się nadal wezwania URE dotyczące wniesienia opłaty z tytułu udzielonej koncesji OPC szczególnie za 2011.Wezwania kierowane są do właścicieli stacji paliw, którzy wystąpili o przedłużenie na kolejny okres, kończącej się właśnie koncesji. Wniesienie opłaty ma uwzględniać odsetki za zwłokę za okres od 2011 do dnia dokonania zapłaty, naliczone jak zaległości podatkowe. URE stwierdza, że jeśli koncesja nie została odnowiona a wyrobiona jako nowa (różnica polega tylko w dołączeniu jednego lub dwóch dokumentów więcej), to właściciel stacji paliw jest zobowiązany do podwójnej zapłaty za 2011 rok. za jeszcze trwającą i za nową koncesję.
Opłatę za koncesję OPC wnosi się za cały rok ustawowo do końca marca danego roku na podstawie obrotów roku poprzedniego (tu 2010). Gdy jesteśmy zobligowani uzyskać nową koncesję OPC w tym samym roku i ją otrzymamy to według URE musimy zapłacić jeszcze raz, dokładnie taką samą kwotę jaką już wpłaciliśmy w marcu tego samego roku. Przecież o nową koncesję występuje się podczas trwania obecnej aby zachować ciągłość działalności. Karygodnym jest to, że przez pięć lat było OK a URE teraz , po takim czasie obudziło się i zaczęło po swojemu interpretować kruczki prawne, chcąc od właścicieli stacji paliw ponownie opłaty koncesyjnej niezależnie od tego, że została już wniesiona za dany rok.
Jest to jawne nadużywanie urzędu do wykorzystywania luk prawnych. Oplata za koncesję należy się Państwu raz na rok i tyle. Powyższym działaniem karzemy tych , którzy chcą przestrzegać norm i zasad prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z przepisami. W wielu przypadkach żąda się opłaty w wysokości ponad kilkanaście tysięcy złotych plus oczywiście wspomniane karne odsetki . Czy o takie Państwo Prawa nam chodzi. Ktoś w URE , po pięciu latach, czegoś się doszukał i mamy „pasztet”. Stacyjnicy w poczuciu wyrządzanej im krzywdy płacą za wezwania lękając się bezwzględności URE.
Wnosimy o powstrzymanie ciągle trwającego tego procederu. Pokrzywdzonych jest już przeszło stu właścicieli stacji paliw. Tym co zapłacili podwójnie wnioskujemy o przeniesienie tej nadpłaty jako akonto na przyszły rok 2017 z uwzględnieniem jej w rozliczeniach.
Liczymy gorąco, że obecny Rząd Naszego Państwa zrozumie tę niesprawiedliwość, powstrzyma te krzywdzące działania URE i rangą swego urzędu wpłynie na naprawę już wyrządzonych szkód właścicielom stacji paliw.
W imieniu pokrzywdzonych
Stowarzyszenie Niezależnych Operatorów Stacji Paliw
Marek Pietrzak
Wszystkich pokrzywdzonych prosimy zgłaszanie się pod numer 605 850 055 i na [email protected]

23/04/2016

UWAGA!!!

Jak piknik to w otoczeniu lasu, nad malowniczym jeziorem. W cudownej Szwajcarii kaszubskiej. Piknik organizujemy 10 czerwca w Stawiskach koło Kościerzyny, w bajecznie położonym ośrodku. Atmosferę przy ognisku podkręci kapela kaszubska, a pikanterii doda jadło z ognia. Imprezę poprzedzi plenerowa konferencja. Udział w niej zapowiedziało już większość firm, z którymi spotkaliśmy się na Business Speed Dating. Ojjj będzie się działo. Szczegóły i więcej odsłon programu w następnych wiadomościach.

PetroTrend 2016 już za nami. Podczas paneli dyskusyjnych, można było zetknąć się z różnymi opiniami i podejściem do bizn...
07/04/2016

PetroTrend 2016 już za nami. Podczas paneli dyskusyjnych, można było zetknąć się z różnymi opiniami i podejściem do biznesu paliwowego. My staraliśmy się brać udział we wszystkich wydarzeniach. Jednym z głównych dla nas był BUSINESS SPEED DATING. Tu pełniąc rolę kupca odbyliśmy 25 spotkań, nawiązując pierwsze kontakty z dostawcami różnych urządzeń, produktów, czy też usług. Repetowaliśmy Was, wskazując konieczność i wygodę handlu z nami, jako Grupą zakupową DELFIN.

Tradycyjne musieliśmy dążyć do precyzowania wypowiedzi panielistów, szczególnie w temacie szarej strefy. Podkreślano jej skalę, bez konkretnego umiejscowienia, stawiano pytanie bez odpowiedzi. Jak nie koncerny to kto? Takie podteksty są dla nas wielce krzywdzące, będziemy mocno zwalczać tą dwuznaczność.

Poruszona później tematyka szkoleń, była kosmiczna w skali pojedynczego właściciela stacji paliw. Wskazywano na ścieżkę kariery pracownika stacji paliw, tylko że nie potrafiono jej ściśle określić. Stąd to „zabawy” dla koncernów w jednolitej skali makro. Do handlu trzeba mieć takie coś. Gdy tego coś nie ma, to żaden mentalista tego nie naprawi. Potrzebne jest trochę emocji i szczerej radości. Handel to pomoc w potrzebie.

Innym ważnym dla nas wydarzeniem był konkurs na najlepszą stację paliw. Po raz kolejny w kategorii niezależna stacja paliw działająca w organizacji pierwsze miejsce zdobyła stacja paliw GOOD OIL w Czarnej Wodzie, związana ze Stowarzyszeniem Niezależnych Stacji Paliw. Drugie miejsce zajęła (również z ramienia SNOSP) stacja paliw BIREX z Jarocina.

Szczerze, od serducha płynące nasze gratulacje. Możemy być z nich dumni, ale też możecie być dumni sami z siebie. Dziękujemy wszystkim niezależnym właścicielom stacji paliw, że radzą sobie, trwają i że możemy z podniesioną głową reprezentować ich na takich konferencjach.

15/01/2016

09.03.2016 r. w hotelu Westin w Warszawie odbędzie PETROTREND XVI FORUM RYNKU STACJI PALIW.
Na forum chcemy oficjalnie zaprzeczyć wielu mitom przepisywanym stacjom niezależnym. Liczymy na Waszą aktywność i że nam podpowiecie różne tematy dotyczące nawet Was osobiście celem poruszenia na forum publicznym. Wasze opinie będziemy zbierać do końca lutego i na podstawie ich sformułujemy nasze ogólne stanowisko.

03/12/2015

HEJ !!!
WŁAŚCICIELE STACJI PALIW DLA WAS GRATIS !!!

CZEKAMY NA WAS :)

03/12/2015

JUŻ TYLKO 7 DNI DO NASZEGO ROCZNICOWEGO SPOTKANIA !!!!

03/12/2015

Agenda spotkanie

Świąteczne Stowarzyszenia Niezależnych Operatorów Stacji Paliw
10.12.2015

Zgierz(Łódź)
Hotel – Restauracja Folwark

11:00- Powitanie i przedstawienie uczestników,
11:30- Profesjonalne systemy e-palenia - "Sieć Handlowa Prince" ,
12:00- firma „SCM” – Kawa, syropy,
12:40- Oleje silnikowe, chemia samochodowa - firma „Platinum oil”,
13:20- Innowacyjne wydawnictwo szkoleniowe - firma „Internet School”,
14:00- Dystrybutory, osprzęt dla stacji paliw - firmy „Tokheim, Corimex”,
14:40- Inspiracje kawowe według firmy „Inspiracjekawowe”,
15:20- Na mapie według firmy „here”,
16:00- Sklepy na stacjach, kąciki kawowe - firma "Jowix Triomet",
16:30- Utrzymanie czystości, mycie i higiena - firma "Higma Service”,
17:00- Panel dyskusyjny poprowadzi ASwB,
Dokumentacja ODO, sposoby nawiązania współpracy, o nas samych,
18:00- Podsumowanie .Wystąpienia Gości Honorowych.
19:00- Uroczysta Kolacja - Gala przy suto zastawionym stole, Życzenia.
02:00- finito.

Adres

Ulica Armii Krajowej 48/3
Sopot
81-843

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Niezależni Operatorzy Stacji Paliw umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Niezależni Operatorzy Stacji Paliw:

Udostępnij

Kategoria