25/03/2024
A 2023-mas versenyszezonban , a Hernádi családtól kölcsön kapott Mitsubishi C**t czt-vel jó pár Kupát és év végén Pf5 kategória 3. Helyezést sikerült szereznem.
Sajnos a Bajnokság utolsó versenyen sikerült el törnöm a váltó kitámasztó bakot,vele együtt a feltengelyt is.
A Dunaújvárosi versenyen Hernádi Kitti véletlenül egy fának csúszott vele. Szerencsére neki semmi baja nem lett , év közben az autót annyira ki kalapáltam,hogy az év végéig lehessen használni.
A szezon utolsó versenyén Hernádi Lászlóval beszélgettünk arról, hogy hogyan legyen tovább a c**t sorsa. A biztonságot helyzetük előtérbe.
Így el kezdődött az építkezés.
Teljesen ki pakoltam a karosszériát, tőlem el került Csernai Zsolthoz, aki a legmodernebb biztonsági előírásoknak megfelelő Homolog bukóketreccel látta el a karosszériát, valamint ki javította a dunaújvarosi sérüléseket is.
Innen a fényezöhőz vezetett az útja ,ahol ki javitották a külső fényezést. Belül pedig gyönyörű matt hamu szürke szint kapott.
Ezek után rajtam volt a sor, bele gondolni is sok ami várt rám.
Lényeges dolgok voltak rajta:
-utastér kábelkötegeinek le egyszerűsítése, szabályok szerinti el vezetése
-műszerfal vissza epitese úgy hogy a lehető leg kisebb mértékben legyen roncsolva
-kuplung revízió
-nyomaték váltó ellenőrzés
-motortarto bak meg erősítés
-ülések, övék megfelelő be szerelese
-kötelező folyadék cserék
-és végül a teljes össze szerelés.
Voltak pillanatok amikor kezdtem fel adni , úgy éreztem ez a feladat túl nagy számomra .
De utólag végig gondolva újra neki állnék.
Köszönöm szépen a bizalmat és a felkérest a Hernádi családnak.
Valamint köszönöm a segítséget édesapámnak és a barátaimnak:)
A végeredmény még nem 100% pár apró simítás hátra van még. Pár kis hibát ki kell javítanom az első versenyig, de mostmar el készült az első gépkönyves versenyautó is amit nagyaból egyedül építettem az életem során. :)