07/08/2024
Idén februárban találkoztam össze egy régi ismerősömmel, Alpárral a benzinkúton, ahol pont szemtanúi voltunk a kútoszlopoktól egyszerre elinduló két autós kakaskodásának, mellyel kapcsolatban azonnak volt témánk és - mint kiderült közös - véleményünk.
Beszélgetésünk alapjaként a hazai autóvezetési morál szolgált:
1., BALKÁNI: mindenkivel szemben indokolatlanul rosszindulatú, anyázós ;
2., FELKÉSZÜLETLEN: ügyetlen, bizonytalan, de magát jó vezetőnek tartó.
Ekkor vázoltam neki, hogy autós tréningekkel (gyakorló órák) egészítettem ki a már 8 éve folytatott motoros képzéseimet.
Ezen információ hallatán elmondta, hogy lánya nagyon ritkán vezet, és ez sajnos pontatlanságot és bizonytalanságot eredményez autókezelésében.
Értesülve autós képzéseimről azonnal segítségemet kérte, mert bízott abban, hogy sokat tudnék javítani, fejleszteni lánya autókezelésének minőségében.
Röviddel ezután el is kezdődtek Sára gyakorló órái.
Újdonsült tanítványom minden alkalommal nagyon figyelt és koncentrált, ezáltal gyorsan tanult. Sokat fejlesztettünk a tekintet megosztás (autókezelés-forgalomfigyelés) mértékén, aminek egyidejűnek kell lennie.
Sára térérzékelése kiválló volt, a parkolások manőverei még hátramenetben is mintaszerűre csiszolódtak. Füzetébe számos vezetési instrukciót jegyzeteltem, rajzolt forgalmi helyzetekkel kiegészítve, hogy ezzel is segítsem tanulását.
A “flow” hatású vezetés érdekében a nagyforgalmú utakon történő sávváltásokat, fel - és lehajtásokat is rendszeresen gyakoroltuk. Az autópályán alkalmazott követési távolságot, sebesség - és nyomvonaltartást szintén több alkalommal ismételtük a jó beidegződés és vezetési magabiztosság érdekében.
Mivel Sárát szülei egy gyönyörű automataváltós hybrid autóval ajándékozták meg, ezért a gyakorló órák nagy részét a kuplungpedál nélküli robotváltós, oktatóautón gyakoroltuk be.
De mostanra minden tudást átadtam, és már csak az elismeréssel tartozom.
GRATULÁLOK NEKED!🤗
Ja, és soha ne feledd a jelmondatunkat; “Automatán csak a menők fékeznek bal lábbal!”😎