17/09/2023
Hétvégén vidám kis társaságunk csapatépítőt tartott Badacsonyban, ahol jó érzékkel (nagy valószínűséggel) a legnagyobb forma hajós kapitány vitt el minket egy körre Monán. ⛵️
Volt kis szelünk, tanultunk hajós nyelvet, és kaptunk gitáros muzsikát🎸
Mona a hajó neve, és egy kalandos út során hozták haza a tengerről egészen Badacsonyig, végig vizen.
Részlet a nem mindennapi útról:
“Mézes-mázos ígéretekkel rábeszéltem két vitorlás barátomat, hozzuk haza Monát „lábon". Kötél János budapesti, vele a Yachtakadémiát végeztük „sósvíz szakon", a káptalantóti Pettenkoffer Sándor pedig balatoni vitorlás már hat évtizede, azon kívül az ábrahámhegyi vitorlás gyerekek „Sanyibá"-ja.
Tanácsot kértem az Alma Mater vezetőjétől, a „Yachtakadémikus" Vass Tibor barátunktól is a két opciót illetően. Azt mondta, kalandvágyból a másodikat választaná.”
A napot méltó módon folytattuk, egy szuper, mindennel felszerelt apartmanba érkeztünk, ahol lehett medencézni, jakuzziban henyélni, vagy a kilátásban gyönyörködni. 💦
Amíg Csaba bográcsban megfőzte az évezred legjobb pörköltjét, Géza igazi házi lángost sütve segített bemelegíteni a gyomrokat. Mi még a biztonság kedvéért pálinkával, környéki borokkal, gintonikkal ráerősítettünk😅
Életünkben először most láttunk 5kilós tejfölt is, szóval megadtuk a módját.
Hazafele pedig még némi vásárfiáért is beugrottunk a Káptalantóti Piacra is.
Ps: a kommentbe beteszunk videot is :)