28/11/2024
Látod a képen a fehér autót?
Tudtad, hogy...?
- Ködben a nappali menetjelző nem elég? A legtöbb menetjelző rendszer csak elöl ad fényt, hátul a jármű kivilágítatlan marad. Használj inkább tompított fényszórót!
- Szürkületben, esőben ugyanez a helyzet, sőt, esőben a szélvédőre került csapadék tovább bonyolítja a helyzetet. Rendszeresen ellenőrizd az ablaktörlő lapátok állapotát, és az ablakmosó folyadék szintjét!
- A ködlámpa csak akkor indokolt és engedélyezett, ha a látási viszonyok egyébként csak egészen lassú haladást tesznek lehetővé. Ha már egy jármű folyamatosan halad mögötted, kapcsold ki, hogy ne vakítsd el!
Figyeljünk magunkra és egymásra!..Hogy mindenki hazaérjen!
(kép: internet)