14/12/2025
Kad se završe svi poslovi, odluči se na neki lagani godišnji, onda krenu privatne fiks ideje, sve je krenulo nakon jedne vožnje i pranja motora sa redovnim servisom nakon 10rh, ulje mjenjača, oprat filter zraka sve skupa gotovo u niti sat vremena dok se usput igram sa Eni, posjedam ju na motor i glupiram da ostanemo obadvoje animirani... E nakon toga nastaje problem, javlja se Brat da su došle nove gume, moja zadnja je ubijena, tako i tako je za mijenjat pa ajmo i to riješit, dok sam tu skinut ću malo zadnji amortizer i vilicu, kvrcka lagano bit ce suho je to sve, 'ko je kad to ikad rastavio... Rasuti lezaji, prilikom izbijanja pukla osovina po dužini, semerinzi nepostojeći itd.. rekli bi očekivano, i uhvatilo se na vrijeme, čak sam sebe tješim, imao sam sreće 🥲. Dok je sve širom rastavljeno ajmo izvaditi prednje vilice barem da se ulje u njima zamijeni, vilice skinute, staro ulje istočeno, oprane detaljno, isprani umetci ventili itd itd, novo ulje super zajedno i guma montirana na felgu, pola problema rijeseno. Nakon tokarenja nove zadnje osovine, upresani su novi igličasti, montirani novi semerinzi, stare pikse su u mjeri, vrhunski, ispolirat ću ih bit će top... Sve skupa dobro, i malo više od toga napakirano sa masti i složeno nazad, poklikano sve na kilokljuc da se zadovolji ocd, još jedanput prebrisan motor od silne prašine, montiran onaj filter koji se u vrećici toćao u ulju svo vrime, motor složen do kraja... Vilica više ne kvrcka, nije loše 👌...... Sve bi bilo super da je to jedini privatni projekt, još 4 su na čekanju (5 ako računamo jedan na koji se već zaboravilo)... Živili 🥂😁