Tang Biler Ringkøbing

Tang Biler Ringkøbing 📞97 32 18 66 📧 [email protected]

🚗 Vi har rygende travlt hos Tang Biler Ringkøbing – og derfor søger vi endnu en stærk profil til vores salgsteam! 🚗På gr...
15/06/2026

🚗 Vi har rygende travlt hos Tang Biler Ringkøbing – og derfor søger vi endnu en stærk profil til vores salgsteam! 🚗

På grund af stor aktivitet søger vi en engageret salgsrådgiver, som har lyst til at blive en del af vores stærke team.
Hos Tang Biler Ringkøbing er vi stolte forhandlere af Kia, MG, Isuzu og Suzuki, samtidig med at vi er autoriseret Hyundai serviceværksted. Vi oplever stor efterspørgsel fra både private og erhvervskunder, og derfor har vi brug for endnu en dygtig kollega.

Stillingen vil bl.a. omfatte salg til erhvervskunder, så har du erfaring med eller kendskab til erhvervssalg, er det bestemt en fordel – men ikke et krav. Det vigtigste er, at du har lysten til at skabe resultater og opbygge stærke kunderelationer.

🔹 Vi forventer, at du:
✅ Er pligtopfyldende og ansvarsbevidst
✅ Er imødekommende og god til mennesker
✅ Trives med opsøgende salg og relations opbygning
✅ Er fleksibel og klar på, at arbejdet ikke kun foregår i butikken – vores erhvervskunder mødes ofte ude i virksomhederne
✅ Er en teamplayer, der bidrager positivt til fællesskabet

🔹 Det skal du være indstillet på:
📍 En afvekslende hverdag med både interne og eksterne kundemøder
📍 Eftermiddags- og weekendarbejde kan forekomme
📍 Mulighed for at udvikle dig i en virksomhed med højt tempo og stærkt sammenhold

Vi tilbyder en spændende stilling i en moderne bilforretning med stærke mærker, gode kolleger og masser af muligheder for både personlig og faglig udvikling.

TILTRÆDELSE HURTIGST MULIGT

📞 Lyder det som noget for dig – eller kender du den rette person? Så kontakt os gerne eller send din ansøgning til Kent på [email protected] eller ring på tlf. 96744110
Del gerne opslaget – måske er vores næste kollega en del af dit netværk! 🙌

🚘

🇩🇰 Grundlovsdag – ændrede åbningstider i morgen 🇩🇰I morgen, fredag d. 5. juni, har salgsafdelingen åbent kl. 9–15.Værkst...
04/06/2026

🇩🇰 Grundlovsdag – ændrede åbningstider i morgen 🇩🇰

I morgen, fredag d. 5. juni, har salgsafdelingen åbent kl. 9–15.
Værkstedet har åbent som normalt kl. 7:30–14.

Vi ønsker alle en rigtig god grundlovsdag! 🇩🇰🚗

📣Information til alle📣Ændrede åbningstider i forbindelse med pinse og Royal Run:
21/05/2026

📣Information til alle📣
Ændrede åbningstider i forbindelse med pinse og Royal Run:

Nu er den helt nye KIA EV5 klar til fremvisning og prøvetur hos Tang Biler Ringkøbing!Oplev moderne design, masser af ko...
29/04/2026

Nu er den helt nye KIA EV5 klar til fremvisning og prøvetur hos Tang Biler Ringkøbing!

Oplev moderne design, masser af komfort og elektrisk køreglæde i topklasse fra KIA.
Kom forbi og mærk, hvordan fremtidens bilkørsel føles – vi står klar til at hjælpe dig 🚘⚡

📍 Kig ind hos os i Ringkøbing - Skaadsmosevej 14
📅 Book din prøvetur allerede i dag, send mail til [email protected]

Vi glæder os til at se dig! 😊

https://www.kia.com/dk/modeller/ev5/oplev/

27/04/2026

Vi har nu fået den populære MGS6 på lager – klar til omgående levering!😎

De biler, vi har hjemme lige nu, er modellen med baghjulstræk, men ønsker du firehjulstræk, kan vi selvfølgelig også skaffe den hjem til dig.
Vi har de to viste biler fra filmen på lager, og endnu flere er på vej – så der er god mulighed for at finde din næste bil hos os.
Kig forbi og oplev dem selv 👇
📍 Skaadsmosevej 14
6950 Ringkøbing
Vi glæder os til at se jer!

OBS: stillingerne er besat - tak for ansøgningerne og delingerne🙌🏻Vi søger 2 friske weekendhjælpere (turnus) til vores s...
16/04/2026

OBS: stillingerne er besat - tak for ansøgningerne og delingerne🙌🏻

Vi søger 2 friske weekendhjælpere (turnus) til vores salgsafdeling 🙌

Har du lyst til at tjene lidt ekstra og være en del af et godt team? Så mangler vi dig til at hjælpe i vores salgsafdeling om søndagen.
Lyder det som noget for dig? Så send en ansøgning til:

Kent Thomsen
📧 [email protected]
📞 96 74 41 10

Du er også altid velkommen til at kigge forbi butikken på:

📍 Skaadsmosevej 14, 6950 Ringkøbing
Vi glæder os til at høre fra dig – og til at byde dig velkommen på holdet 😊✨

06/03/2026

Sikke en fantastisk forårsfredag! ☀️ Solen skinner fra en skyfri himmel og der er sket endnu en familieforøgelse hos ByensBil 🥰 Vi døbt hende "92".

Hun er vores sjette MG4 Electric og er selvfølgelig leveret af Tang Biler Ringkøbing - tak for samarbejdet 😊

Vi håber, I alle får en herlig weekend - det gør vi i hvert fald 😎

20/02/2026

🚗⚡ Den nye MGS6 EV står klar hos Tang Biler Ringkøbing! ⚡🚗

En fed, rummelig og fuldelektrisk SUV med masser af power og lækkert udstyr 🙌

*OBS, priser på 4WD modellen fra 334.999 kr.*

Den kombinerer flot design med god komfort og moderne teknologi, så du både får køreglæde og praktisk hverdagsbil i én og samme pakke 🔋✨

Kom forbi Tang Biler Ringkøbing og se den helt tæt på – vi giver gerne en kop kaffe og en prøvetur ☕🚙

📍 Vi ses på Skaadsmosevej 14, 6950 Ringkøbing
📩 Skriv til os her på Facebook
📞 Eller giv os et kald tlf. 97321866

Skal den næste bil være elektrisk? Så er det måske nu 😎⚡

19/02/2026

Vi har taget vores Kia EV6 demobil med på tur! 🚗⚡

Vi viser den frem og fortæller lidt om alt det, der gør den til noget helt særligt – fra det sporty design til den imponerende rækkevidde og hurtige opladning.

Er du nysgerrig på at opleve den i virkeligheden? Så kig forbi på Skaadsmosevej 14, 6950 Ringkøbing og tag en prøvetur! 🙌

Adresse

Skaadsmosevej 14
Ringkøbing
6950

Hvad er åbningstiderne?

Mandag 07:30 - 17:00
Tirsdag 07:30 - 17:00
Onsdag 07:30 - 17:00
Torsdag 07:30 - 17:00
Fredag 07:30 - 17:00
Søndag 13:00 - 16:00

Telefon

+4597321866

Underretninger

Vær den første til at vide, og lad os sende dig en email, når Tang Biler Ringkøbing sender nyheder og tilbud. Din e-mail-adresse vil ikke blive brugt til andre formål, og du kan til enhver tid afmelde dig.

Kontakt Virksomheden

Send en besked til Tang Biler Ringkøbing:

Del