Kwiatulski w drodze

Kwiatulski w drodze Drogowy notatnik, coś jak road blog, tylko bardziej na luzie. �
Codzienność cyganskiego życia

Siemanko.Standardowo nic nie było dawno. Polecam śledzić insta, co zresztą pewnie 90% robi, bo tutaj na fb jakoś ciężko ...
19/12/2021

Siemanko.
Standardowo nic nie było dawno. Polecam śledzić insta, co zresztą pewnie 90% robi,
bo tutaj na fb jakoś ciężko się zebrać. 😉

Aktualnie jestem w Moskwie, na ostatnim kółku w tym roku. Mam nadzieję, że zdążę do wigilii wrócić.

Łapcie pare zdjęć z poprzednich wyjazdów.
Pozdro 😎

Siemanko 💪Bardzo dawno nic nie dodawałem tutaj, ale to w zasadzie ze względu na to, że nie było nic interesującego, ruty...
28/03/2021

Siemanko 💪
Bardzo dawno nic nie dodawałem tutaj, ale to w zasadzie ze względu na to, że nie było nic interesującego, rutyna.

Pewnie większość z Was i tak śledzi instagrama, ale i tutaj wrzucę aktualizację.

Firanka "Dirk Sadowski" odjechała w siną dal do Kazachstanu, służyć nowemu właścicielowi. Może uda się ją, gdzieś tam w świecie wschodu kiedyś spotkać.

Następcą firanki została chłodnia, jestem leniwy i jednak otwieranie drzwi bardziej mnie przekonuje. 😍😍

Kierunki raczej bez zmian, szeroko rozumiany wschód.

Pierwsze fotki od bialoruskiego truckspottera Nikita & Egor TruckPhotography©

Pozdrawiam 🍺🍺🥃🥃

Cześć, czołem 😎Cisza tu jak makiem zasiał, ale co zrobić. W transporcie ciężkim bida z nędzą, trasy nudne to i relacji n...
24/08/2020

Cześć, czołem 😎
Cisza tu jak makiem zasiał, ale co zrobić. W transporcie ciężkim bida z nędzą, trasy nudne to i relacji nie ma.

Coś tam się jeździ, czas leci, stawki dalej w... Lesie 🤣

Ja aktualnie jestem w Smoleńsku na urzędzie celnym, jesteśmy na 20 aut z jednym towarem, odprawią nas dopiero jak dojadą wszystkie wozy. Aktualnie jest nas 14, liczę że jutro dojedzie reszta i ruszy proces odprawy celnej.
Później 500 km w okolicę Tuły i rozladunek.
Szybko na bank nie będzie.

Tymczasem łapcie parę zdjęć z ostatniego czasu. Pozdrawiam 🍻🍻

Siemanko 😎Trochę się tu zebrało kurzu, dawno nic nie było.Sytuacja w transporcie drogowym nie napawa optymizmem, ostatni...
16/06/2020

Siemanko 😎
Trochę się tu zebrało kurzu, dawno nic nie było.

Sytuacja w transporcie drogowym nie napawa optymizmem, ostatnio policzyłem w zeszycie, że w bieżącym 2020 roku byłem w Rosji cztery razy. Czyli tyle ile kiedyś w jednym miesiącu robiło się kursów do Moskwy.
Co więcej jeden z nich był do Kaliningradu, a to taka zagranica jak Sosnowiec. 😉

Wschód leży i kwiczy, południe też, a z Francji na wschód płacą tyle co jeszcze niedawno z okolic Wrocławia czy Poznania. 🤣
Wesoło nie? 😎

Ciekaw jestem co tam u Was, czy jest robota, czy nie ma, czy "dzioood" uciął z wypłaty czy jest elegancko?

Tradycyjnie łapcie parę zdjęć dla zrobienia ruchu na tym fanpejdżu 😎😎
Fotki z lepszych czasów, kiedy się jeździło.

Cześć i czołem 😎Jak tam majówka?Ja dzisiaj o 22 startuję w kierunku rozładunku na Litwie. 🇱🇹🇱🇹Ciagnę im drewno z Chorwac...
03/05/2020

Cześć i czołem 😎
Jak tam majówka?
Ja dzisiaj o 22 startuję w kierunku rozładunku na Litwie. 🇱🇹🇱🇹
Ciagnę im drewno z Chorwacji. Załadunek uraczył mnie otwieraniem dwóch boków i chorą ilością pasów(dla mnie więcej niż 8 to już za dużo). Jutro zrzutka, a później poki co nic. Będziemy szukać szczęścia.

Łapcie parę zdjęć z ostatniego "rejsu."
Pozdrawiam 😉🇵🇱

Dobry wieczór z Bośni 🇧🇦🇧🇦Miało być szybkie kółko przed świętami...A wyszło jak zwykle. 🙈🙉Zaladowalem w piątek w Warszaw...
07/04/2020

Dobry wieczór z Bośni 🇧🇦🇧🇦
Miało być szybkie kółko przed świętami...
A wyszło jak zwykle. 🙈🙉

Zaladowalem w piątek w Warszawie, odprawiłem ekspresowo wszystko i mialem wrócić do domu, żeby czekać na kuriera, który przywiezie zezwolenie bosniackie. Niestety zgniła wtyczka w lampie, razem z lampą w sumie. 😂 Także szybka wizyta u elektryka, opolttans Marki i zrobione.
Jedziemy, kierunek Chyżne, na którym byłem ostatnio chyba w 2013.
Slowacja, Węgry bez kolejek, utrudnień, szybka 9tka na Węgrzech. Niestety Chorwaci się szanują i po nocach konwoju nie prowadzą, w związku z tym straciłem jakieś 4-5 godzin aż dojadą inne ciężarówki bo mnie samego nie będą konwojować. 🙉🙉

Co jak co, ale ci policjanci prowadzili pięknie. Wioski, gdzie jest ograniczenie 50 km/h lecieliśmy 80. Noo hajlajf 😍

Liczyłem , że uda się przeskoczyć granicę Chorwacji z Bośnią, zrobić odprawę koncową i jeszcze dolecieć w okolice Sarajeva...
No i się przeliczyłem. 🤣

Brakuje nam jednego dokumentu do zakończenia odprawy celnej. Nam bo stoimy we dwóch, razem z chłopakiem z busa (ma ten sam trefny towar)

Jutro mają niby puścić, ale i tak im nie ufam.
Trzymajcie kciuki żeby się udało, bo święta za pasem, a ładunków powrotnych nie ma wcale. Tzn są, ale za 1/4 minimalnej sensownej ceny.

Dobranoc 🍺🍺🍺

Dobry wieczór 😉Niekoniecznie związane z transportem, ale droga jest, wyprawa jest to wrzucam.Film z turystycznego wyjazd...
01/04/2020

Dobry wieczór 😉
Niekoniecznie związane z transportem, ale droga jest, wyprawa jest to wrzucam.
Film z turystycznego wyjazdu do Gruzji, jakoś w listopadzie 2019 roku.
Film akcji to nie jest, ale widoki klasa.

Turystyka I Rekreacja 😎

"Cminda Sameba (gruz. წმინდა სამება, Święta Trójca) – prawosławny klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji, w pobliżu miasteczka Stepancminda (dawniej Kazbegi). Cerkiew klasztorna jest położona na wzgórzu, na wysokości 2170 m n.p.m., na lewym brzegu rzeki Terek, nad klasztorem góruje szczyt Kazbek.
Nie zachowały się źródła dotyczące powstania cerkwi, ale wg szacunków historyków sztuki cerkiew oraz dzwonnica zostały zbudowane w XIV wieku. Przypuszczalnie w XV wieku dobudowano do cerkwi przylegający do niej budynek. W czasach ZSRR odprawianie nabożeństw w cerkwi było zakazane, ale obiekt stał się popularnym miejscem wypraw turystycznych. W 1988 r. władze radzieckie zbudowały do cerkwi kolejkę linową, ale niezadowoleni z tego mieszkańcy Stepancmindy (Kazbegi) po niedługim czasie ją rozebrali (w dolnej stacji mieści się obecnie muzeum). Od grudnia 2018 r. do cerkwi prowadzi asfaltowa droga."

Informacje z Wikipedii. 😍

Cminda Sameba- prawosławny klasztor położony niedaleko wioski Gergeti, w pobliżu miasteczna Stepancminda. Cerkiew klasztorna położona jest na wzgórzu, na wys...

Piątek, piąteczek, piątunio.Witam 😎Aktualnie gonię do domu na weekend, udało się szczesliwie rozładować, a było ryzyko o...
27/03/2020

Piątek, piąteczek, piątunio.
Witam 😎

Aktualnie gonię do domu na weekend, udało się szczesliwie rozładować, a było ryzyko oczekiwania do poniedziałku. Ufff.

Równo 14 dni, 4000 km, 11 przekroczonych granic, trzy kontrole, kilka łapówek, 48 ton przewiezionego towaru, 1400 litrów spalonej ropy.
Szybkie kółeczko dzięki naszemu koledze w koronie niestety wyszło trochę dłużej niż zakładałem, ale bywa i tak.

Trasa przebiegała następująco: Polska, Słowacja, Węgry, Serbia, Czarnogóra, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Węgry, Słowacja, Polska 😍

Wszędzie praktycznie na granicach kolejki, utrudnienia, obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek. Są też plusy, zakaz wychodzenia z kabiny, celnicy latają z papierami, a lord kierowca siedzi i odpoczywa. 🤣😂😉

Standardowo nie obyło się bez problemów.
W Albani 25 stopni w weekend, palmy itd, a dwa dni później w Bośni zima i - 12 w nocy.
Śnieg, lód, góry (jeden zjazd 20%) w połączeniu z brakiem łańcuchów i jazdą na pusto to idealny przepis na "atrakcje." Przybyło mi kilka siwych włosów. 🤣
Zaraz po wschodzie, Bałkany to kierunek, w którym zdecydowanie mógłbym jeździć.
Polecam.

W nadchodzącym tygodniu może wreszcie jakąś Rosję zrobię, wiza rosyjska jest gotowa, a bialoruska pewnie będzie koło środy. Zobaczymy.

Zapraszam do galerii, komentowania, lajkowania itp 😎

Cześć, melduję się z Czarnogóry. 🇲🇪🇲🇪Dostaję od Was, szczególnie na instagramie dużo pytań czy zmieniłem kierunki, czemu...
21/03/2020

Cześć, melduję się z Czarnogóry. 🇲🇪🇲🇪

Dostaję od Was, szczególnie na instagramie dużo pytań czy zmieniłem kierunki, czemu nie Rosja i Kazachstan itd. Będę tam jeździł, tylko jak już, gdzieś wspominałem skończyła mi się wiza i trwa procedura robienia nowej.

W związku z tym jadę do Albanii. 🇦🇱
W poniedziałek zaladowalem w Szczytnie i od samego początku prześladuje mnie pech. Juz w poniedziałek nie zdążyła agencja celna zrobić papierów i stój do wtorku. A potem dopadł mnie na granicy SK-H. Kolejka 3h stania, ale to nic bo granica Węgry-Serbia zajęła ok 30h (w tym pauza).
Nieźle co?
To nie koniec bagna! 🤣
W związku z tym koronasyfem w Serbii transport dalej jedzie, ale tylko w konwoju.
Wygląda to tak, że policja zbiera grupę od kilku do kilkudziesięciu ciężarówek i jedziemy. Problem w tym, że co jakiś czas zmieniają się radiowozy i ciągle się staje.
500 km Serbii jechalem 20h 40minut, tacho? Twój problem. 😎😎
Jazda po górach w tym konwoju to całkiem poraża i w końcu wyszło tak, że sie od niego odłączyłem, szczęśliwie bez problemu, bo podobno ok 1200e to kosztuje.

Po jakichś 30h na nogach dotarłem do granicy Serbia-Czarnogóra, tu bez zaskoczenia 3,5 km kolejki. Od 7 rano do 19. 😂
Nie ma szans zrobić nawet pauzy bo droga wąska na szerokość auta, także zapraszam wszystkich miłośników tachografu, którzy wychwalają go pod niebiosa na fejsbookowych grupach.

Wpadłem do Czarnogóry, licząc na jakieś pyszne jedzenie, a tu lipa. Pozamykali wszystko, przez wirusa.

36 km i melduję się w Albani.🇦🇱
Ciekawe czy znają Popka 😜
154 km do urzędu celnego i stoimy do poniedziałku pewnie.

Pozdro
Bez odbioru 😉

Cześć. 😜Aktualizacja tym razem z innych kierunków. Skończyły mi się wizy do Białorusi i Rosji w związku z czym trzeba bę...
08/03/2020

Cześć. 😜

Aktualizacja tym razem z innych kierunków. Skończyły mi się wizy do Białorusi i Rosji w związku z czym trzeba będzie poczekać na nowe z dwa, a może i trzy tygodnie.

Zachód odpada bo go nie lubię, północ bo tam nie ma pieniędzy, więc kalkulacja jest prosta "jedziemy na południe." No i tym razem padło na Rumunię. 🇷🇴🇷🇴
Ostatni raz byłem w tym kraju w 2013 roku. Dalej jest fajny. 😍😍

Rozładowałem w piątek w Bukareszcie, powroty do Polski tragiczne, więc ładuję w poniedziałek z Bułgarii.🇧🇬🇧🇬
Jestem tu pierwszy raz, wczoraj wyruszyłem na rozpoznanie terenu w Ruse. 17 km na nogach cyknięte, pojedzone, ludzie mili, póki co mi się podoba. 🤣

To tyle z raportu sytuacyjnego.
Pozdro i z fartem. 👍🚛

Siemanko. 😎 U mnie zaszły małe zmiany, jak ktoś obserwuje relacje na insta to wie o co chodzi.W ubiegłym tygodniu wpadła...
25/02/2020

Siemanko. 😎
U mnie zaszły małe zmiany, jak ktoś obserwuje relacje na insta to wie o co chodzi.

W ubiegłym tygodniu wpadła trasa do Moskwy, fajne szybkie kółko, powrót ogarnięty i w weekend zacumowalem u Szwagra, złotej rączki. Jakby ktoś potrzebował mechanika w okolicy Lubartowa, Lublina to łapcie link.

https://www.facebook.com/Auto-Lux-Mechanika-Pojazdowa-102233601182710/

Jak się nie jest Mcgyverem w elektryce to taki szwagier to cud. 😜😜
Dzieki Łukasz Burzak 🥃🍹🍾🍺

Teraz może będzie łatwiej mnie rozpoznać.

Aktualnie jestem w Sosnowcu(na czarno bez wizy do tej republiki), lecimy na daleką Rosję...
Do Kaliningradu, 670 km trasy. 😎😎🇷🇺🇷🇺
Pozdrawiam i z fartem. 🍺

Address

Вашутинское Ш Д.20 Стр 1
Khimki

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Kwiatulski w drodze posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category