Więcej Mocy w Moto

Więcej Mocy w Moto Pierwszy warsztat w północnej Polsce, dedykowany jedynie hamowaniu i strojeniu motocykli! odkryj możliwości swojego jednośladu.

Kolejny KTM 690 smcr. Przyjechał z wydechem i modyfikacją airboxu. Przyrosty w średnim zakresie przy 100% manetki bardzo...
02/03/2026

Kolejny KTM 690 smcr. Przyjechał z wydechem i modyfikacją airboxu. Przyrosty w średnim zakresie przy 100% manetki bardzo wyraźne. Na niskich i średnich otwarciach manetki również. Dodatkowo zmieniona reakcja na gaz na jednej z map.
Ten motocykl aż się prosi o wymianę wydechu, otwarcie airboxa i strojenie.
Jeśli wymieniacie wydech i filtr powietrza pamiętajcie, że brak strojenia = przedwczesne zużycie silnika i ryzyko awarii.

Triumph Speed triple 1200 RR z akcesoryjną końcówka i usuniętym wydechem srodkowym. Piękny, świetnie wyposażony motocykl...
21/02/2026

Triumph Speed triple 1200 RR z akcesoryjną końcówka i usuniętym wydechem srodkowym. Piękny, świetnie wyposażony motocykl, który trudno dobrze skategoryzować: ani sport, choć pozycja bardziej sportowa. Baza to naked, ale tu z owiewką. Do tego elektroniczny zawias ohlins, topowe hamulce i sporo karbonu.
Te silniki stroiłem już wielokrotnie, ale egzemplarz był wyraźnie słabszy od dotychczasowych (8-9 koni mniej niż inne na seryjnej mapie z akcesoryjnym wydechem). Podobnie AFR odstawał od tego co zwykle serwuje taka konfiguracja. I to odstawał bardzo mocno w negatywnym kierunku - mieszanka była bardzo uboga nie tylko w zakresie działania sond, ale również przy pełnych obciążeniach, co mogło w niedługim czasie doprowadzić do awarii silnika. Możliwe, że układ paliwowy będzie wymagał bliższego sprawdzenia. Wyłączona została sonda O2, udało się uzyskać prawidłowy, zdrowy stosunek paliwa do powietrza, odzyskać moc do spodziewanego dla tej konfiguracji poziomu.
Przy okazji mamy lekko podniesione obroty, zdjęty limiter prędkości, zmodyfikowane mapy przepustnicy i obniżoną temperaturę załączenia wiatraka, czyli to co zwykle w speedzie 1200.
Do sezonu już bliżej niż dalej, jeśli chcecie wystrój motocykl zanim wiosna nas zaskoczy, to może być ostatni dzwonek do zapisów. Zapraszam.

☎️ 453134965
🖥️ www.wiecejmocywmoto.pl
📬 [email protected]

Cfmoto 450 Mt euro 5. Motocykl z wydechem przelotowym, otwartym airboxem i filtrem wielorazowego użytku. Do całości w ze...
14/02/2026

Cfmoto 450 Mt euro 5. Motocykl z wydechem przelotowym, otwartym airboxem i filtrem wielorazowego użytku. Do całości w zestawie była "jakaś" mapa. Motocykl mocowo nie różnił się specjalnie od serii, po wyjęciu db killera było już lepiej, ale dawkowanie paliwa na niskich i średnich obciążeniach było bardzo złe. Po wyłączeniu sond i wystrojeniu zyskaliśmy sporo momentu (3-5 nm) od samego dołu do nieco ponad 4000 obrotów i delikatne przyrosty do samego końca. Koniec w tym wypadku również przesunięty i jak widać motocykl cały czas trzyma moc. Najważniejsze to czego nie widać na wykresie to mniejsze otwarcia przepustnicy. Tam było najwięcej pracy. Motocykl fabrycznie szarpał z dolu i był nerwowy przechodząc z zamknięcia na otwarcie gazu. Teraz będzie znacznie płynniej, a dawkowanie paliwa jest zdrowe dla silnika.
Nie ufajcie gotowym mapom z nieznanych źródeł. Jeśli nie jesteście pewni co macie w motocyklu możecie przyjechać na sam pomiar mocy i dawkowania paliwa.

Husqvarna 701 enduro. Silnik z ktma 690 i podobne efekty strojenia jak w pomarańczowym. Motocykl z akcesoryjnym wydechem...
03/02/2026

Husqvarna 701 enduro. Silnik z ktma 690 i podobne efekty strojenia jak w pomarańczowym.
Motocykl z akcesoryjnym wydechem był suchy. Teraz ma poprawione mapy paliwa, zapłonu i mapę przepustnicy oraz zdrowy dla silnika afr. Otwarcie airboxa mocno przyczyniło się do przyrostów. Różnica mocy i momentu w średnim zakresie jest ogromna ;) dodatkowy wyłączona ekologia, sonda O2, evap i pair/sas.

Jeśli chciałbyś żeby Twój KTM 690, Husqvarna 701, czy Gas Gas uwolnił prawdziwy potencjał, zapraszam na strojenie :)

Czerwony czy niebieski, który wolicie ? R1 z decatem i fabryczną końcówką jest słabsza od seryjnego panigale v4s o 9 kon...
26/01/2026

Czerwony czy niebieski, który wolicie ?
R1 z decatem i fabryczną końcówką jest słabsza od seryjnego panigale v4s o 9 koni na kole. Dla jednych to dużo dla innych mało, ale patrząc na cenę obu motocykli różnica nie jest już taka duża. Dodatkowo po strojeniu R1 przewaga mocy Ducati topnieje o kolejne 5 koni. Przy okazji w R1 zrobione zostało kilka innych obowiązkowych modyfikacji w ECU, a właściciel już wcześniej zadbał o trochę hardware z wyższej pólki jak np. podzespołu układu hamulcowego. Naprawdę fajna ta R1, a w Ducati będziemy grzebać jak wróci z Hiszpanii :)

Dawno nie było u nas Ktma 790 Duke. Motocykl przyjechał z decatem i końcówka Akrapa. Korekta paliwa i zapłonu dała delik...
16/01/2026

Dawno nie było u nas Ktma 790 Duke.

Motocykl przyjechał z decatem i końcówka Akrapa. Korekta paliwa i zapłonu dała delikatne przyrosty w całym zakresie i bardzo duże między 4-6 tys obrotów. Dodatkowo zoptymalizowane mapy przepustnicy, miększa, przewidywalna reakcja na gaz i delikatne strzaly z wydechu na zejściu z obrotów. Ten żywiołowy silnik świetnie pasuje do zwinności motocykla dając mnóstwo frajdy na krętych drogach. Trzymamy kciuki żeby wałki wytrzymały jak najdłużej :P

Afryka 1100 już w serii ma niekorzystny stosunek paliwa do powietrza (AfR), a po wymianie wydechu na przelot zrobiło się...
30/12/2025

Afryka 1100 już w serii ma niekorzystny stosunek paliwa do powietrza (AfR), a po wymianie wydechu na przelot zrobiło się jeszcze gorzej. Strojenie objęło odłączenie sond o2, korekta paliwa w całym zakresie, wyłączenie limitera prędkości maks, odcinka przeniesiona delikatnie do góry, poprawiona reakcja na gaz. Może przyrosty mocy maksymalnej nie są spektakularne, ale motocykl będzie teraz dużo przyjemniejszy w jeździe, silnik będzie pracował bezpieczniej i w dużo lepszych warunkach termicznych, nie będzie się tak grzał, a sam motocykl na rolce kręci się do ponad 250km/h. No i brzmi świetnie. Podczas autostradowych przelotów, limiter nie będzie blokował właściciela żeby nadążyć za mocniejszymi adventure.

Zima to najlepszy czas żeby przygotować motocykl przed sezonem.

☎️ 453 134 965


12/11/2025

24/10/2025

KTM 1390 🔥🔥🔥
Akrap + działające kierunki + strojenie = torque monster 💪

15/10/2025

Motocykl to dla Ciebie coś więcej niż tylko środek transportu?

08/10/2025



Świetny motocykl teraz jest jeszcze lepszy.
10/07/2025

Świetny motocykl teraz jest jeszcze lepszy.

Mieliśmy okazję pożyczyć na jazdę testową nowego Triumpha Speed Triple 1200 RS od Motocykle Triumph Trójmiasto. Chcieliśmy zrobić video porównanie do naszego modelu z 2022 roku. Niestety tak dobrze się na nim bawiliśmy, że 90% nagrania nie nadaje się do publikacji w mediach społecznościowych :P Napiszemy więc kilka najważniejszych spostrzeżeń co do różnic modelowych:

Elektroniczny zawias - petarda. Czuć różnicę w automatycznych trybach pracy. W trybie dynamic, na którym głownie jeździliśmy przy dynamicznej jeździe drogowej nie było momentu, w którym coś by przeszkadzało, nawet na gorszych drogach. Po zmianie trybu na komfortowy czuć wyraźne różnice. Teraz motocykl jest mega uniwersalny. W poprzednim modelu narzekano na zbyt sztywny zawias. My wymieniliśmy w naszym modelu sprężyny przednie odpowiadające wadze kierowcy i dopiero wtedy zrobiło się super.

Limiter prędkości - w nowym modelu na szczęście go nie ma. Motocykl rozpędza się do licznikowych 282km/h i odbija się od limitera obrotów. Nasz model był ograniczony do 260, aktualnie bez blokady i po zwiększeniu limitera obrotów licznik pokazuje u nas 293 km/h.

Antywheelie - tu duży plus i mały minus. System działa świetnie, pozycja 4 pozwala podnosić i utrzymywać koło w górze bez stresu i daje 100% pewności siebie. Niestety jest dalej zintegrowany z kontrolą trakcji, więc jak ktoś umie dobrze jeździć na 1 kole to będzie go to ograniczało. Nie da się zostawić kontroli trakcji, całkiem wyłączając antywheelie. Dla amatorów system pozwala na wystarczająco dużo zabawy - bajka. Nasz model nawet w trybie track sprowadza przednie koło na ziemię zaraz po tym jak się unosi.

Mapy reakcji na gaz - teraz są 4 zamiast 3. Są bardzo dobrze rozpisane, czuć różnice między nimi - chociaż między sport i track nie duże. Przez większość czasu jeździłem na mapie track i jest ona i płynna nawet w jeździe miejskiej i daje wystarczającego kopa na szybszych odcinkach.

Quickshifter - bez zmian. Dalej bardzo płynny i dalej trochę wolny na wysokich obrotach przy dużych obciążeniach. Przy normalnej jeździe sprawuje się dobrze.

Tempomat - mała zmiana na plus, teraz działa już od 40km/h i II biegu zamiast 46 i III biegu.

Klamka hamulca - ma lepszy zakres regulacji. W poprzednim modelu na najbliższym ustawieniu wciąż była daleko od kierownicy. Teraz jest dobrze nawet dla osób z mniejszą dłonią

Wibracje silnika - są wyraźnie mniejsze, duży plus

Lusterka - mają budowę sugerującą mniejsze wibracje. Faktycznie mniej wibrują, ale w określonym zakresie obrotów dalej widok z tyłu jest rozmazany.

Pozycja - nie odczułem zmiany mimo, że kierownica jest 10mm szersza od mojego modelu.

Podsumowując, to dalej świetny motocykl. Jeszcze lepszy niż nasz model. Czy wymienimy nasz na nowy - jeszcze nie. Czy gdybyśmy teraz szukali mocnego nakeda wybralibyśmy Triumpha - zdecydowanie tak. Wciąż ma drobne wady, które można by dopracować programowo, ale ma charakter, aparycję, daje niesamowitą frajdę z jazdy, topowe podzespoły i co ważne - sporo poprawek, które czynią go bezpieczniejszym i lepszym sprzętem na co dzień i do wygłupów.

Jak macie pytania, piszcie w komentarzu. Egzemplarz testowy, którym jeździliśmy można kupić aktualnie w Gdańsku w salonie Motocykle Triumph Trójmiasto w świetnej cenie.

Adres

Kielno
84-208

Telefon

+48453134965

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Więcej Mocy w Moto umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Więcej Mocy w Moto:

Udostępnij