28/05/2026
19:30
„Markræs”
Ezt a kifejezést először Tomitól (Dán Krumpli) hallottuk, és azonnal megtetszett nekünk. Tükörfordításban nagyjából „mezőverseny”, a valóságban pedig az olcsó autós szórakozás esszenciája. Ez történik, amikor a dánok kiengedik a gőzt: barátok és családok verődnek össze, majd félig széthulló, olcsó autókkal csapatják a mezőn.
A -os túránk után muszáj volt saját szemünkkel is megnézni, hogyan néz ki mindez a gyakorlatban!
Nem kellett csalódnunk... Hűtő nélküli Passat, hegesztett difis Astra, DSG-s Skoda… Volt itt minden. Persze a mechanikai sérülések sem maradtak el, így a tákolásból is kivettük a részünket. Arra például mi sem számítottunk, hogy aznap egy Astrába VW külső gömbfejet fogunk "beépíteni"…
Köszönjük a Søholt Racing - danish drifters -nek a meghívást! Tárt karokkal fogadtak minket és egy kicsit mi is megízlelhettük, milyen a dán redneck életérzés – természetesen a szó legjobb értelmében!